vrijdag 24 maart 2017

Texas Kitty (Kitty Prins) - My sweet love ain't around (1950) (Philips P 17257 H mtx AA 17257.1 H) (78rpm)


'Texas Kitty' Prins is geboren in 1930. Ze  groeit op in de Rijnstraat, en gaat naar de kunstacademie.
Ze speelt b.v. in zaal Dommering in Winschoten. En verder in het hele land.
Na ernstig teleurgesteld te zijn in Nederland, door mensen die contracten en afspraken niet nakomen, besluit Kitty te verhuizen naar Vlaanderen.
Kitty is een van de artiesten die, eind jaren vijftig,  de countrymuziek in Vlaanderen introduceert. 23 jaar lang presenteert ze bij de toenmalige BRT 2, Omroep West-Vlaanderen 'The Countrymusic Club', tot in 1981, vertelt Herman De Geyter, samensteller van het huidige programma. Ze stapt daarna over naar de Kortrijkse radio Gemini.
Texas Kitty Prins is tot ver buiten de Lage Landen bekend. Ze heeft zelfs een fanclub in Zuid-Afrika en onderhoud goeie contacten met de Amerikaanse Country Music Association. Ooit speelt ze nog in de 'Grand Ole Opry' in Nashville, het mekka van de country-muziek. De bekende Jim Reeves is een goede vriend van Kitty.
Na een ziekte overlijd ze op 18 oktober 2000.

Texas Kitty (Kitty Prins) - My sweet love ain't around


woensdag 22 maart 2017

Jean Goldkette & His Orchestra & Frank Munn - Tiptoe thru the tulips with me (1929) (Victor 22027 mtx 53565_3) (78rpm)

John Jean Goldkette (18 March 1893 – March 24, 1962) was a jazz pianist and bandleader.
He led many jazz and dance bands, of which the best known was his Victor Recording Orchestra of 1924–1929, which included, at various times, Bix Beiderbecke, Hoagy Carmichael, Chauncey Morehouse, Jimmy Dorsey, Tommy Dorsey, Bill Rank, Eddie Lang, Frankie Trumbauer, Pee Wee Russell, Steve Brown, Joe Venuti, and arranger Robert Ginzler among others.

Jean Goldkette & His Orchestra & Frank Munn - Tiptoe thru the tulips with me


Orkest Zonder Naam & Marketensters & Musketiers - Lentekind (1953) (Philips P 17208 mtx AA 17208.1 H) (78rpm)

Het Orkest Zonder Naam was een KRO-radio-orkest in de jaren rond 1950, opgericht door en onder leiding van Ger de Roos. Het eerste optreden vond plaats in november 1946. Een oproep om een naam te verzinnen, leverde duizenden reacties op, maar uiteindelijk werd Orkest Zonder Naam als officiële benaming gekozen.

Orkest Zonder Naam & Marketensters & Musketiers - Lentekind

 

maandag 20 maart 2017

Dame Vera 'sweetheart of the forces' Lynn vandaag 100 jaar


Ze hield de Britten op de been tijdens de Tweede Wereldoorlog: zangeres Vera Lynn, sinds 1975 Dame Vera Lynn. Met haar liedjes vol nostalgie en hoop en haar verschijning hield ze aan het thuisfront de moed erin en zong ze voor 'haar jongens' die overzee vochten. 'We'll meet again'. Na de oorlog zong ze onder meer in Arnhem tijdens de Market Garden herdenkingen. Vandaag wordt ze honderd. Het afgelopen weekend is dat in Groot-Brittannië al uitgebreid gevierd.
Met een speciale verjaardags-cd met haar bekendste liedjes en een groots benefietconcert in het London Palladium vierden de Britten het eeuwfeest van de zangeres die op 20 maart 1917 werd geboren als Vera Margaret Welch in de Londense wijk East Ham. Vera Lynn vierde haar eeuwfeest thuis, in eigen kring. Met 100 jaar en een nog inwonende dochter van 72 jaar, mag het wel wat kalmer aan. De opbrengst van het benefietconcert in het Londen Palladium gaat naar de liefdadigheidsorganisaties van Vera Lynn.
Vera Lynn & Orch Roland Shaw & Sailors, soldiers & Airmen of Her Majesty Forces - Vera Lynn sings Part 1 (Decca M 33530 mtx DR 17333) (78rpm)

zondag 12 maart 2017

Noel Coward - A room with a view (1928) (HMV B 2719 mtx 7_2058) (78rpm)


Sir Noël Peirce Coward (16 December 1899 – 26 March 1973) was an English playwright, composer, director, actor and singer, known for his wit, flamboyance, and what Time magazine called "a sense of personal style, a combination of cheek and chic, pose and poise".

A room with a view is a song from the revue This Year of Grace, music, and lyrics by Noël Coward.
Noel Coward - A room with a view

 

zaterdag 11 maart 2017

Helma & Selma & Flying Dutchmen olv Mathieu Niens - Het orgel speelt (1950) (Olympia 5531 mtx 12985) (78rpm)


Het duo Helma en Selma is begonnen in 1950. Dit Limburgse duo heeft in haar lange bestaan één Helma gehad, maar liefst vier Selma's.

De eerste bezetting bestond uit twee zeer jeugdige meisjes, nl. Helma Niens en Geertruida Jansen. De laatste ging in 1954 met haar zuster Mieke verder als De Selvera's en werd bekend als Zus Selvera.

Helma & Selma & Flying Dutchmen olv Mathieu Niens - Het orgel speelt
 

vrijdag 10 maart 2017

Die Akkordeon Melodiker - Tip Top IV (Heliodor 780106 A & B) (78rpm)


Die Akkordeon Melodiker was a pseudonym of German bandleader, arranger and composer Horst Wende, born 5 November 1919 in Zeitz, Germany and died 23 January 1996 in Hamburg, Germany.
Aliases: Roberto Delgado

Tip Top IV was recorded on 78rpm and 45rpm.

This the 78rpm version
Die Akkordeon Melodiker - Tip Top IV (Heliodor 780106 A & B)